“En önemli sorumluluğumuz, sloganlarla, çözümleri birbiriyle karıştırmamaktır.”

​Garip bir durum .. Senelerdir alıştığımız Kıbrıs çözümsüzĺüğü ile kardeş gibi olmuşken şimdi zirve diyorlar bir o kadar uzakta herkes kendi halkını buralarda bırakmış onlar hakkında karar üretmek için karlı hava muhalefeti nedeniyle uçakların kalkış aralıklarında oraya gidenler bir araya gelmişler..görüşüyorlar.. Sanki bitmeyen bir şarkıya son notaları yazacaklar.. 
Temennimiz bizim haklarımıza halel gelmeyecek bir çözümün, Türkiye tarafından sağlanan,mevcut barışın ,devam edeceği bir çözümün olması.. 
Ancak ortaya atılan istekler rumların 74 öncesi  yerlerine dönme isteği şimdi o mülkiyeti elinde bulunduranlara ne kadar çok külfet getireceği bir yana iç içe yaşamanın eski yıllara dayanan acı tecrübeleri orta da iken bunun ne kadar mümkün olacağı akla pek uygun değil. 
Bizler bu işin uzmanı değiliz, ancak Güneyden gelip çok zor şartlar altında Kuzeyde yaşayan çok insanın bu mülkiyet konusundaki itirazlarını her ortamda dinliyoruz. Az bir kesimin nasıl olursa olsun bir antlaşma olsun diyenleri de biliyoruz. Hemen barış diyenleri de.. Onları dinliyorsak da her halükarda 2004 verilen evet ile bu gün olası bir referandum da nasıl tersine bir sonuç çıkacağını görmemezlikten gelmek saflık olur. Hani derler ya bıçak kemiğe dayanınca insan bunu anlar işte tam da o günlerdeyiz. 
Bu konuda birbirimizi kırmaya hiç gerek yok. Zaten belirli konulardaki tavırlarda, net çizgiler ortaya konmuştur.  Türkiyenin garantõrlüğüne taviz verilmeyecek denmişse öyledir.  Türkiye ‘ye karşı sonsuz güvenimiz vardır. O halde ..
Bu güne nokta mı? 
“En önemli sorumluluğumuz, sloganlarla, çözümleri birbiriyle karıştırmamaktır.” Edward.R.Murrow

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s