“Biz, millî ve mânevî değerlerimizi korursak, o değerler de bizi koruyacaktır.” 

​Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş ailesi ile tanışıklığımız çok eski yıllara dayanır. Babamın kardeşi ile okul arkadaşlığı sonrasında annemin de aileye karşı duyduğu sevgi çerçevesinde, o günlerin vefalı dostluğunu,  çocukluk yaşlarımızda onları tanıdık..yaşamış olduk.. 

Köşklü Çiftlikteki evlerinde misafir edildik,ağırlandık.. Raif Denktaş ile kardeşim Kandemir’in  okul arkadaşlığı ötesinde sıkı bir dostluğu vardı.  Onlar iki kardeş gibi beraber oldukları o yıllarda gençliklerini Lefkoşa ‘da sürdürdüler..

Annemin aktif siyasi faaliyetleri sayesinde siyasete ısınan bizler Rauf Denktaş’ın ilk Cumhurbaşkanı seçimlerinde faaliyet gösterdik.. 

Denktaş ailesi ile en yakın olduğumuz zaman kardeşimle beni Ankara’daki evlerinde aylarca misafir ettikleri zamandı. Neden Ankara mı? 

Onların adaya girişini yasaklayan Rumlar ile seyehat özgürlüğü kısıtlanan Türkiye ‘de okuyan öğrencilerin durumu buna sebebiyet vermişti.. Makarios ‘un  Eokanın,o yılların ERENKÖY dahil  bütün savaş hallerini  yaşayanlar olarak , hadiseleri odak noktasından Liderimiz Denktaş’ın evinden, 14-15 yaşlarında  izleyenler idik.. 

Raif,Serdar,Ender ve Değer ile  Ankara’da hep beraber aynı sofrada anneleri  Aydın Teyzenin yaptığı yemeklerini birlikte yemiş ayrıca zamanın siyasi  sohbetlerine babalarının espri dolu siyasi konuşmaları ile Kıbrıs siyasetinde ki engin bilgisi ve Vatan sevgisi aşısı ile yetişenler olarak   bu günlere geldik.. 
Bu gün  LİDERİMİZİN  bizlere bıraktığı  kıymetli VATAN  sevgisi  mirasının değerinde , KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın adının Kıbrıs’da  unutulmayacağı gerçeğinden hareketle ona 13 Ocak’da bir kez daha  “Şükran ve Minnetle ” saygılarımızı sunuyoruz. VE….  
Bu güne nokta mı? 
“Biz, millî ve mânevî değerlerimizi korursak, o değerler de bizi koruyacaktır.” #RaufRaifDenktaş

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s