* Türkiye için hayati olduğu kadar şeref ve haysiyet meselesi olan Kıbrıs davası, Türkiyesiz hiçbir zaman halledilemez ve halledilemeyecektir.    

​Kıbrısta gerek iç, gerekse dış, siyaset her evin konusudur. Konuğudur.. Kıbrısın kuzeyindeki bizlerin siyaseti bu kadar konuşmuş olmasından doğal bir şey olamaz. Her evin bir yakınının siyasetle aktif olarak ilgisi de buna neden olurken küçük yerlerdeki durumların hızla kulaktan kulağa paylaşımı bu sohbetlere en iyi geri bildirimdir.
Geri bildirim olmadan üretmenin bir anlamı yoktur. Çıktı olarak düşüncenin, icraatın faydasının topluma mal olması esastır.
Yapılan her eleştiriyi dikkate alan, bunu kendi beyin süzgecinden geçirebilen,gerçek hayatta mutlaka ekip çalışması yapanın kazandığı bu kazancını ise halkına hizmet olarak sunduğu görülür. 
Başarı insanın kendisine çizdiği yoldaki hedefine ulaşıp ulaşmadığı ile ölçülür. 
Hepimiz küçük yaşlarda aynı soru ile karşılaştık.O soruya muhatap olduk..
Büyüdüğün zaman ne olacaksın?  Peki halen bizler bu soruyu sormuyormuyuz.. Soruyoruz.. Bu soruya her ailede verilen cevap aile büyüklerinin mesleklerini kendine yakıştıran çocukların, cevabı olarak, çoğu kez ağzından çıkan, cevap oluyor. Bu cevapların belkide çocuğun anne, baba dayı,amca..hala, teyzenin ,nene dede gibi aile büyüklerinin mesleklerini çocukta cevap olarak bizlere geri dönüşüdür. Daha sonraki gelecekte ise çoğu çocuğun o yaşlarda beynine işlediği cevapta o meslekle ilgili eğitim aldığı ayrı bir gerçek olarak da karşımıza gelmiyor değil. Tabi çoğu kişi çocukluk hayaline değil ama yinede bir mesleğe sahip olabilmesi, küçüklüğüne verdiği cevap ile yakınlık göstermektedir.. 
*Bu gün Kıbrıs Türk halkının ismi unutulmayan, Dr. Fazıl Küçük’ün vefatının 33 . Yıldönümünü ve bizler onu saygı ile anıyoruz.  Dr. Fazıl Küçük ile olan anım ise 7 yaşında aile  doktoru olarak beni bir aylık bir tedavi ile sağlığıma kavuştururken evimizde ailem ile 1956 yıllarında konuştuğu  siyasi konular olduğu,işittiklerim arasındadır,ayrıca Kıbrıs ‘ın geleceğine ilişkin babamla yaptığı konuşmalarda, sizler gibi  ÖĞRETMENLERE  KIBRIS davamızı anlatmada, çok büyük  görevler düşüyor deyişleri de önemlidir..
Bu anılar ile ..
Bu güne nokta mı? 
  * Türkiye için hayati olduğu kadar şeref ve haysiyet meselesi olan Kıbrıs davası, Türkiyesiz hiçbir zaman halledilemez ve halledilemeyecektir.*
    Dr. Fazıl KÜÇÜK

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s