”Yaşam gülmeyi ,sevgi hak etmeyi, vefa unutmamayı, dostluk sadık kalmayı bilenler içindir.”

​Gerçek olan dostlarla geçirilebilen zamanın değerinde olan, bir tatil gününün ardında kalan ferahlık..
Cumartesi Pazar günleri de yalnız kalmadan insanın arkadaşları ile geçirdiği saatlerde ki sohbet derinliğinde, yaşanmış olan hakikatlerin ifadesindeki sonucun, insan üzerinde yalnız kaldığı anda, hissettiklerinin uyuşması ile duyulan mutluluk ve huzur.

Her geçen gün bu küçük adamızda herkesin herkesi tanımasını kolaylığında biriktirilen  dostluklar içinden elbette seçtikleriniz en yakınınızda olanlardır.  Bu dostlukların kökeninde ki sevgi,saygı üstelik vefa duygusu sizi sarmalayan en kuvvetli bağ olduğu gibi..

Zaten insan sevgisi olmayan kişilerin kendine benzer arkadaş bulması zordur. Bu zorluğun adı arkadaşı olmayan kişilerin yalnızlığı ile tescillenir. Bu tür insanlar hayatta başarıyı yakalamaya çalışsalar da zorluğunu bilenler olarak kendileri ile dahi barışık olmayanlardır.

İnsanları fark gözetmeden her ortamda tanımaya çalışan,onların sorunları ile ilgilenen,karşılaştıkları sorunlara ortak olabilen içinde insani duygular besleyen her kişi, inanın ki en iyi dost olabilecek niteliği taşıyanların bütün meziyetlerini taşıyanlardır..

Yıllarca görmediğiniz ama gördüğünüz zaman ardan sanki hiç zaman geçmemiş gibi birbirine aynı sevgi ve saygıda sarılabilir olmak ne kadar içten bir sevgi seli ..

Zaman geçer, yıllar yıllara yaş eklerken, unutulmayan dostlukların, gün gelir size sizin sevdiklerinize rehber olacağını unutmadan bir ömrün her hali ile paydaş olanların vefasın da  son bulur.. Peki o zaman ..

Bu güne nokta mı?

”Yaşam gülmeyi ,sevgi hak etmeyi, vefa unutmamayı, dostluk sadık kalmayı bilenler içindir.”(#Mevlana)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s