“Hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır.”

​Yaşadığınız müddet yürüdüğünüz yol her zaman düz bir yol değildir. Bazen yokuş, bazen iniş, yollar ister asfalt olsun, ister toprak olsun, ister havara döşenmiş olsun  sizi bedenen fikren ve ruhen yorduğu kadar, esenlendiren yollar da olabilmektedir.
Memnuniyet için,hep bana, hep bana, diye bir düzenin olmadığı, menfaatlerin çatışmadığı bir ortam herkesin istediği olmasına rağmen gerçek hayatın gerçekleri bunun hiç de böyle olmadığınını gösteren olmaktadır.. 
Hayatta önümüzü görelim ona göre hareket edelim diyenlerin her zaman, öncelikle arkasına bakması hakikaten önemli bir husustur. 
İnsanın arkasında bıraktığı neler yok .. Ya o arkasında olduğunu bildiği ancak hançerlendigi kişilerin varlığını, hiç mi hissetmediniz..Hiç mi görmediniz..  Ya kurduğunuz düşleri, hiç mi arkanızda bırakmadınız.. 

Nice yakınlarınızın arkanızdan ayrılıp ebediyete intikal ettiğinin üzüntüsünü elbette hissettiniz.. nice anılar, yaşanmış olayların tedavi edilmeyen yaralarında hiç mi kendinizde bir iz bulamadınız.. Arkanızdaki ekip ile kimbilir  kaç başarıya imza attınız.. Vakit bulduğunuzda arkanıza baktığınızda vefayı, ,sevgiyi ,saygıyı gördüğünüz gibi ihaneti görmeyen mi var ? Var tabi en acısı da bu ihanet denen illet.. 
Vakit bulup bütün bunları bir an gözünüzün önünden geçirdiğiniz zaman  tabi ki önümüzü görelim diyebileceğiniz , stratejinizin ta kendisidir.. 
Hayatın nefes aldığınız inişli çıkışlı yollarında elde ettiğiniz kazanım, değer olarak mutlaka size dönen bir sürecin ta kendisidir ki..
Bu süreçte  kalbiniz ile beyniniz arasındaki denge, ise size olan rehber olmalıdır derken..
Bu güne nokta mı? 
“Hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır.” #Konfüçyüs 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s