En Zor Okul Hayat Okuludur.. 

​Bazen gereksiz düşünceler her nedense insanın aklında  dolaşır ,bu dolaşım insanın en çok da kalbini yorar.. 
Sosyal medya takipçisi olmak nerdeyse zor bir hale geliyor.. Her an bir haber, bir yorum, bir görüş derken elinizin altındaki bu kadar çok bilginin bir anda esiri oluyorsunuz..

Esasında her bireyin görüşü kendini etkilediği kadar karşısındakini de, bir an düşündürücü olmaz ise bu görüşlerden yararlanmak mümkün olmuyor.

Bu günlerin modası profillere görüş doğrultusunda slogan yerleştirmek. Bu sloganlar belkide karşınızdakini irite eder diye bir hakikati düşündünüz mü bilmiyorum ama çok kişide bunun böyle olduğu kanaatindeyim.

Türkiye’de Anayasa değişikliği için referandum olduğunu hepimiz biliyoruz. Bizim oyumuz olmadığını da biliyoruz. Ancak ordaki kardeşlerimizin veya Kıbrıstan oy kullanabilecekleri , kullanacakları oyların doğrultusu üzerinde, elbette Hayır ile Evet nedenlerini anlatacak olanlar,  kişilerin bağlı oldukları siyasi partileri olacaktır.. zaten metinleri okumak da, kişinin  karar için  vazifesi.. 
Aynen, Kıbrıs meselesinde herhangi bir antlaşma olasılığı halinde yapılacak  referandumunda olduğu gibi.. burda  içerik maddeleri gerek yazılı gerekse propaganda olarak , seçmene yazılı ,sosyal ve görsel  ulaşım araçları ile  gidilecektir,  belkide burda en önemli rol  sosyal medyada  olacaktır..  Bazı hallerde ileriyi görmek gerekir. Sonuç için  baskıcı bir tutum izlemenin hiç doğru bir yönlendirme olmadığı ise ayrı bir gerçektir.. Her etkinin bir tepkisi olduğu gibi..

Ülkemizde üzerinde hassasiyetle durulması gereken davranış,  kişilerin karşısındaki kişileri hiç ayrım göstermeden siyasi konumundan ziyade şahsiyetini sevme,saygı  alışkanlığı ile, bunun yolda sokakta yani  mahalledeki  göstergeleridir. Bu bir kültür geleneğidir.. Diyeceğim o ki , bazı gereksiz kamplaşmaların faydasından çok ülkemize olan olumsuz etkileri ile olumlu etkilerini düşünmektir..yani bir bakıma  her bireyin bir ortak paydada,faydada birleşmesi konusudur.. Hayatın her gün bir imtihan olduğu gerçeği ile..

Bu güne nokta mı?

“En zor okul hayat okuludur. Hangi sınıfta olduğunu, bir sonraki sınavın ne zaman olduğunu asla bilemezsin. Kopya çekemezsin çünkü herkesin kâğıdındaki soru ve cevapları farklıdır.”  Diyorlarsa bu deyişin dahi bir hikmeti vardır. Ve bu hikmet yatsınamaz olandır. 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s