“Bahçenin gülünde beka ve gül, mevsiminde vefa yoktur.”

​Her günün bir değeri olduğunu biliyoruz. Akşam yatarken insanın başını yastığa koyduğu anda Allahım yarın için bize kuvvet ver bu gün için şükürler olsun diyenler olarak bu inancımızla uyuyor ve uyanıyoruz..
Belirli bir işi olmayanlar için her ne kadar önemli günün işlerine ait bir programlama olmasa dahi , bir takım görevlerin yapılmasında insan hazır olandır.. 
En rahat olanlar elbette çalışmayanlar dense de her insanın bir meşguliyeti vardır.  Hele ay sonu oldu mu? Bu günler için çalışan çalışmayan,çiftçisi,hayvancısı,memuru, emeklisi herkesin hesap kitap günü olur..
Şubat ayı geldi .. kaç gün ki,  hemen  geçer biter.. badem ağaçlarının çiceklenmesine kaç sayılı  günler kaldı,  birden çağla bademler derken, ilkbahar kendine özgü havasını insanın gözlerine sokuverir.. Yeni Dünya ağaçları çiçekleri dallara yerleşti bile.. Harup ağacının halen meyveleri üzerinde,  her gün çukulata niyetine yenilebiliniyor.. 
Kıbrıs insanı ile ada coğrafyasında barındırdığı her canlı ile mevsimlerini doya doya yaşayan muhteşem bir yer.. Tabi kıymetini şükretmesini  bilene.. derken ..Geçip gidenin aslında bizim ömrümüzden çalan mevsimler olduğunu unutmadan.. yinede en güzelini  düşünerek.. pozitif enerji ile.. 
Bu güne nokta mı? 
“Bahçenin gülünde beka ve gül, mevsiminde vefa yoktur.”

#Sadi

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s