Hayatta hiç bir başarı temel olmadan hedefine ulaşmaz.. 

​Ağızdan çıkan söz yaydan çıkan ok gibidir gittiği yerden geri dönmez.. 
Her söz hedefine ulaşması ile  etkisini gösteren tepkilerden payını almakta, bu payın içerisinde olumlu ile olumsuzu ayırt etmekte, bir bakıma kendisine bir strateji çizebilme gayreti ile doğrudan ilgilenmektedir.

Hayatta hiç bir başarı temel olmadan hedefine ulaşmaz.. Temel; harcın bol olarak kullanıldığı zihinde biriken bilginin , düşünce dağarcığında etkin rol oynayan aklın bir bakıma dışa vuran iz düşümüdeki kavrayışın kendisidir.

Yaratılan intiba ne kadar önemli ise bu intibanın çevrede yarattığı algı da o kadar önemlidir..
Bütün mesleklerde herhangi bir konuda  eleştiriyi ben yapıyorum ama acaba ben bu eleştiriyi veya açıklamayı kişilere yaparken bahse konu mevzuda, herhangi detaylı bir araştırma yaptım mı bunun sonucunu objektif olarak karşımdaki kitleye yapabiliyorum  diye kendine de bir soru sormasını bilmelidir.

Haddini bilmek  öncelikle söz ağızdan çıkmadan, öncelikle kişinin, sınırlarını kendisinin çizmesi ile söz sarfederken sözün  nereye kadar gidebileceğini öncelikle tesbit etmesinin gerekliliği ise, tartışma kabul edilemez, bir husustur diye düşünenlerdenim..

Yoksa türbinlere oynamak işin en kolay yoludur.  Küçük yerlerdeki tek kullanımlık inandırıcılığını yitirmiş olan, bir yolda türbünlerdeki kişileri de oynayanları yani sahası ismen bilinen bir ülkede  ikinci kez oynamak imkanı çok zor olur. İmkanların zorlanması ise telafisi mümkün olmayan sonuçlarda kendini bulur derken..

Bu güne nokta mı?

🍀“İlim ilim bilmektir,
ilim kendin bilmektir,
Sen kendini bilmezsen,
Bu nice okumaktır.”
Yunus Emre  🍀

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s