“AIIah ömür verdiği kadar yaşarsın ancak o ömrün kaIitesini senin seçim ve tercihIerin belirler”

​Seçim sonucu;  kişinin kendisine çizdiği yoldur. Her ne kadar hayata başlangıç hali kendi seçiminiz olmasada gün gelir geriye dönüp baktığınızda her şeyin kendi seçiminizdeki gayret ile bir yere geldiğinizi anlarsınız. 
Bu seçimleri yaparken  mahallenin ,  bulunduğunuz ortamın, arkadaşlarınızın  annenizin,  babanızın veya diğer aile büyüklerinin tesiri mutlaka  vardır.. Ancak  sonuçtaki karar, kendi iradenizin zihninizdeki açılımdır..Yani seçiminiz iyi veya kötü kendinizin eseridir.

Seçim, gideceğiniz ilkokuldan tutun okuyup okumamaktaki tutumunuza kadar ki süreçte kendini belli eder. Bazı seçimler zoraki olsa da bu genelde sonucun getireceği nokta için sadece mazaret olur. Yeter ki seçerken seçilen olma becerisini de gösterin..

İnsanlar seçimlerini yaparken öncelikle geleceğinin garantisini düşünmüyor gibi görünse de bu seçim yapısının taşlarının yerine koyarken istikbalindeki yer, en en etkili hayalidir..

Hayat gerçekleri, kişinin hayatını yönlendiren seçimini yaparken onun üzerinde etkili olabilir. Etkilidir de.. Ancak sonuçta aklın galip geldiği yolda ilerleyecek olan kendisi olduğunu bilir.Vicdanı ile de hareket eder.

Çalışmak, üretmek faydalı birey olmak için yapılan seçimler her zaman için örnek gösterilen seçimdir. Meslek seçimi, eş seçimi, hayat tarzı seçimi dahil her seçim hayatta yaşanan sürecin kendisidir. Önünüzdeki her günün her anın seçmek zorunda olduklarınızla yaşadığınız,nefes aldığınız gibi..

Hayatın her gününde seçim, önümüzdeki alternatiflerin kullanım hakkı ise, özen gösterilmesi de ayrıcalıktır.. Bu fark ile..

Bu güne nokta mı?

🍀 AIIah ömür verdiği kadar yaşarsın ancak o ömrün kaIitesini senin seçim ve tercihIerin beIirIer.🍀

Advertisements

One thought on ““AIIah ömür verdiği kadar yaşarsın ancak o ömrün kaIitesini senin seçim ve tercihIerin belirler”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s