“Emek ver kulak ver bilgi ver ama sakın boşverme.”

​Kısacık dünya serüveni içerisinde yaşadığımız günlük  basit gibi görünen  olayları konularına göre sıralayacak olursak,  bu gün ne yemek var sorusu ile evdeki gündeme giriş başlar. Hakikatte her günün yemeğinin ne olacağı tesbiti genellikle  kadının  omuzlarında ki ağır yük..  Evdeki diğer aile bireyleri sadece canım da şunu çekmişti demekten öte bir yardımda ne yazık ki bulunmuyorlar..  

Tek kişilik yaşamlarda yemek konusu günümüzde problem olmaktan uzaklaşmış olmasına rağmen yine de evde yapılan yiyeceklerin pratikliği bazı hallerde insanı cezbediyor.

Blog açtığım günden sonraki her günde Kıbrısa özgü yemeklerin mutfağımdaki tarifli fotoğraflı paylaşımlarını  tulinberova.wordpress.com  adresimde paylaştım bu günlerde arkadaşlarım niye artık yemek paylaşmıyormusun dedikleri zaman o günlere özlem duymuyor değilim .. Ancak mutfak da yemek çeşidi tekrarı ile tek kişilik yemek yapmak da zoruma gidiyor..Kasım ayına geri dönüp baktığımda 190 yazım blogda çıkmış.. internete girip bakıp konu başlıklarından yazılarım okunabilmektir..

Gülten Özyakup ile Kıbrıs TV de izleyicilere Kıbrıs Mutfağında hellimli keki ve cevizli keki yaparken müthiş keyif aldım o günü de unutulmaz anılara ekledim.
Bir ailede yemek sorunu öncelikli olarak halledildikten sonra çocuklar,torunlar var ise ki çoğu aile bu tablo içerisinde olur, ikinci düşünce okul,ders, ödev konuları ile konuşmalarda yerini bulur..
Daha sonraki düşüncelere bu gün ne giymeliyim, giyecek birşeyim de kalmadı gibi istekler eklenir. Esasında çalışan olsun evde olsun bu giyim konusu da ayakkabısından tutun  başa kadar seçimde, alımda, parasında, büyük bir sorun. Hele bir giydiğini bir daha giymeyenlere:)) konunun kuaför,berber konusu da ayrı rutin işlemler arasında.. 

Yemek,okul,giyim dedikten sonra gidilmesi gereken sosyal aktivitelerde  hayat çizgisi uzayıp giden oluyor.. İşte bizler buna her günkü haller diyoruz ama ekonomik ve siyasal olayları da unutmuyoruz..izlemeye devam ederken ise..

Bu güne nokta mı?

🍀Emek ver kulak ver bilgi ver ama sakın boşverme. #Mevlana 🍀 diyoruz.. 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s