“Nefret etme, çok seversin, çok sevme, nefret edersin “

​Hakikatlerin açılımı, her zaman, illaki hiddetle yapılmasını gerektirmez..
Her konu kendine has bilgilerin toplamında teorik yönden olduğu kadar pratikte de anlaşılır, kullanılabilir  olmalıdır..

Denge,  hayatın her aşamasında, siyasette olsun,sosyal hayatta olsun ekonomide olsun gereken en önemli faktördür.. Hani denge şaşarsa, terazinin tartısındaki,ayar da ya aşırı  negatif yöne yada aşırı pozitif yöne kayar, bu sapma hali ise hoş olmayan neticeler verir.
Her şeyin fazlası veya azı zarardır düşüncesi ile dengede karar kılmak en güzeli.. Ayrıca toplumsal muvazene,hassas terazi gibi, özen gösterilmesi gereken ayrı bir konu..
Ekolojik dengemizdeki ısrar bazı hallerde her zaman olumsuzu olumluya çeviremiyorsa da bütün insani  ilişkilerdeki arayış sonucundaki huzur,sağlık mutluluk ile sevginin toplanıp bölünmesi belkide bizleri o denge denilen kavramın ortasında bulundurabilecektir. Yeter ki o koyu hırsın,önündeki engeller kaldırılabilir olsun.Akıl hırsın önüne geçsin..

Yaşadığımız bu yerlerin kıymetinde,aldığımız nefesin şükründe olmak düşünce gücünün etrafa yaymış olduğu ışığı görmek duygusu özelliğinde olan insanların etraflarında pozitif enerjiyi hissetmek kadar tabii bir olay var ki her zaman insanı güçlü kılandır. 

Açtığınız bir telefondaki ses dahi aradaki mesafeleri kısaltır,karşınızdaki ile yaptığınız konuşmada oluşan bariz bir dengenin varlığı sizi aynı doğrultuda bir neşeli hale getirdiği gibi hüznü de paylaşabilmenin zirvesine taşıyabilir..

O zaman her hali ile kabullendiğimiz dünyamızda, dünya ile antlaşmamız sona erene kadar hiç kimsenin kimseyi kırmadığı
dengede buluşmak en iyisi derken ..

Bu güne nokta mı?

Nefret etme, çok seversin, çok sevme, nefret edersin . #HzMuhammed 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s