“Dünyanın en güzeI yeri insanın evidir. Yeter ki o evde iman oIsun, aşk oIsun, huzur oIsun ve barış oIsun.”

​Her günün kendine ait bir görevi mutlaka vardır. Özellikle tatil günlerinde bu görevin adı dinlenme olup önemi had safhadadır. Bütün bir çalışma haftası sonucunda genellikle aile ile bir arada olmak her birey için önüne geçilmez bir istektir. Bu istek içerisinde çocuklarınız ön planda olurken anne, baba olduğu kadar aile büyüklükleri de onların memnuniyetin de yoğun çaba harcar. Bu çaba içerisine her aklınıza gelen seçenek önemli  bir durum arzeder..
Ne olursa olsun kişilerin yalnızlığı kendi içlerinde yaşanan bir duygu olmasına rağmen bu duygular ;  çevrenin,arkadaşların,dostların,kardeşlerin ve de en önemlisi kişinin kendisine uyguladığı meşguliyetlerle kendisini kaybeden “yalnızlık”  oluyor.. İnsan meşguliyetlerini zaman geçtikçe arkadaşı gibi hissediyor.. zaten meşguliyet ile elde edilen hobiler insanın kendi ruhuna uyguladığı bir terapi de, esaslı rol oynuyor..

Eski yıllardan kalma zihinde ki edinim çocuğum olsun hem aile gelirine yardımı olur hem de bakıma muhtaç olduğum zamanlarda hele de kız  olursa bize bakar.,  Çocuğumuz olmaz ise bize kim bakacak korkuları vardı.. Tabi bu düşünce tarzı halen  devam etse de günümüzde önemini büyük ölçüde yitirdi hatta yeni nesil nerdeyse tek veya iki çocukta karar kıldı.

Tek günlük tatil günlerinde en güzel dinlenme şekli belkide boş boş oturmak, tam bir rahatlama hali..bütün hafta çalışan için evde kalmak,  en iyisi olsada, en azından araba ile etrafı dolaşmak eskilerin dediği gibi koloçan etmek tercihler arasında en popülerliğini devam ettiriyor.. Alışkanlıklara bağlı olarak, piknik veya bir lokantaya gitmek.. pazar günlerinin değişmez hareketleri arasında olup çoğu aile bilhassa vakitlerini böyle geçirmektedir.

Kalabalık ailelerde hep bir arada olmanın verdiği huzur da hafta sonu tatil günlerinin vazgeçilmezleri arasındadır..
Hele pazar günleri   en önemli toplanma yeri kahvaltı masası ise sohbetin koyuluğu da kahve veya demli çay kıvamında olabilmektedir..

Vakti zamanında bu alışkanlıkların  hepsini görenler, yaşayanlar bilirler ve en çok bu yaşanmışlıklarının anıları ile de tatil günlerini değerlendirenler olurlar.  İşte bu heyecan veren  duygular ile..

Bu güne nokta mı?

“Dünyanın en güzeI yeri insanın evidir. Yeter ki o evde iman oIsun, aşk oIsun, huzur oIsun ve barış oIsun.”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s