“Bir mesele birçok toplantıya neden oluyorsa, toplantılar gittikçe meseleden daha önemli olmaya başlar. “

​Her gün yazabilmenin huzurunu yazanlar bilir. Yazdıklarınızı her ne kadar kendinize bir anı olarak biriktiriyorsanız da yazı içeriğinde kısacık ama öz bazı mesajların olması, bunun okuyan tarafından algılanması ve geriye bildirim olarak yorumlar ile size geri dönüşünde verdiği  haz, bir diğer konuda kendini kelimelere dökmekten sonra meydana gelen cümleler hali ile de kendi eserinizi  meydana getirmiş olmanıza sebep olmaktadır..
Sosyal Medya Üzerinden  paylaştığım bir yazımın Haberal Kıbrıslı Gazetesinden Sayın Yurdagül Atun dikkati ile gazetenin konuk yazar köşesine taşınması hali ise bana olduğu kadar yazacak olanlara büyük bir teşvik olmuştur.  Kendilerine bir kez daha burdan gazetecilik mesleğindeki dikkatlerinden ötürü teşekkürler ederim..

Bu nedenle dikkat edilmesi, konusu ne olursa olsun, emek harcanarak gerek profesyonel yazarların gerekse amatörce yazanların kısa olsun uzun olsun gazetede olsun, dergide olsun, İnternetten olsun, tweet olsun yazılanların okunmasının  sonu olmadığı gibi okunur olmasınının alışkanlık haline gelmesi, her zaman fayda olarak insana yön veren oluyor..

Bütün bu okumaları yaparken elbette işinize gelen veya işinize gelmeyen cümleler de görebiliriz.  Ancak düşüncede sınır yok ancak cevap verilecekse de bu sınır elbette “edep” olmalı diyoruz.

Sanal ortam elbette herkesin dolaştığı sınırı olmayan bir dünya ama bu sınırları yok dediğimiz dünyada istenildiği gibi davranmak, yazmak, doğru değildir. Bir tür sınır ihlali yapmak gerekse de bunu usul hal ile başkasının hayatındaki, küfür olmamak kaydıyla yapmak gerekir. Yoksa açılan bu söz savaşında kimse umduğunu bulamadığı gibi kendi kişiliğindeki olumsuzlukları ortaya çıkarır..

Her şey yasa değildir.. yasa uyulması gereken kurallar bütünüdür ama yasanın hayatta geçerlilik haline getirilebilmesi durumunu  yaratanlar olarak birazcık zihin yorgunluğu ile bulmak da hepimizin görevidir. 
Her yasak belki bir tepkidir ama bu tepkiye de etkili olmak hal ve davranışlarda ki düzgün, dinlenebilir, çocuksu olmayan, karşıt görüşler ve felsefe ile baş edilebilir.  KKTC olarak biz büyük bir aileyiz aile fertleri içinde her sorunun üstesinden el birliği ile gelebiliriz derken ..

Bu güne nokta mı?

“Bir mesele birçok toplantıya neden oluyorsa, toplantılar gittikçe meseleden daha önemli olmaya başlar.”

#JohnMurphy

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s